“Ugnis – degimo proceso metu išsiskiriančios įkaitusios, šviečiančios dujos…” Ugnis yra labai daug, bet kai kalbame apie ją paprasčiau – tai ramybė, jaukumas, hipnozė. Taip pat ir interjeras. Mes ugnį išmokome ne tik panaudoti, bet ir tobulai valdyti.

Visi žino posakį “Nėra ugnies be dūmų” Bet… Yra! Dauguma įsivaizduoja židinį tik namuose su dideliu kaminu. Židiniai – neabejotinas jaukumo simbolis kiekvienam žmogui. Tačiau daugeliui atrodo, jog jį sunku įrengti, jam reikia daug priežiūros ir apskritai, toks dalykas gali nepigiai atsieiti. Taip nėra, kiekvienas, kuris svajoja apie židinį, gali jį turėti savo namuose. Ir ne tik name, bet ir bute. Tai idealiai tinka miestiečiams, svajojantiems sėdėti prie židinio rudens ar žiemos vakarais, o vasarą mėgautis vakarais terasoje ar net gamtoje prie palapinės!

Tikra ugnis - jokio kamino

Biožidiniuose dega bioetanolis – visiškai atsinaujinantis energijos šaltinis, gaminamas tik iš organinės kilmės produktų, tokių kaip cukranendrės, bulvės ar kukurūzai. Biokuras  sudega visu 100 procentų. Žinoma biokuras nelygus biokurui. Mūsų siūlomas biokuras yra aukščiausios kokybės ir atitinka visus saugumo reikalavimus.

Biokuras dar kitaip vadinamas bioetanoliu (specialiai šiam tikslui gaminamas spiritas).

Nors iš principo bioetanolio degimo temperatūra yra nedidelė, jam sudegant yra išskiriamas pakankamas kiekis šilumos patalpoms prišildyti malonia ir švelnia šiluma.

Didžiausias privalumas naudojant šio tipo kurą – tai, jog jis nepalieka jokio nemalonaus kvapo bei antrinių produktų. Tai yra: dūmų, garų, suodžių ar pelenų.

Šiems židiniams nereikalingas joks kaminas, degimo procesu neišsiskiria jokios nuodingos medžiagos, suodžiai ar smalkės. Jie yra visiškai ekologiški ir saugūs. Degant biokurui išsiskiria tik vandens garai (papildomai drėkinantys orą), turintys šiek tiek anglies dioksido, kurio kiekis lygus iškvėpiamam žmogaus orui.

Tobula paprastumu

Malkinių židinių užkūrimas nėra greitas procesas, priešingai nei biožidinių. Supilsite biokurą, jei jo trūksta, ir uždegsite. Iškarto galėsite mėgautis tolygia ir ryškia liepsna. Kitas labai didelis privalumas – jų priežiūra. Degimo metu nesikaupia pelenai, skirtingai nei pas tradicinius židinius – neatsiranda šio šalutinio poveikio. Jų nereikia valyti. Įsigijus tokio tipo židinį nereikės rūpintis papildomomis išlaidomis kietajam kurui ar malkoms. Kadangi ilgam degimui užteks vos nedidelio buteliuko biokuro, galėsite šildyti patalpas taupiai ir be papildomų išlaidų.

Tai ne tik dekoracija

Biožidinyje deganti ugnis išskiria šilumą. Ugnis nėra tokia kaitri kaip malkinių židinių, bet kambario temperatūrą pakelia. Tai priklauso nuo biožidinio. Biožidiniai yra daugiau dekoratyviniai, jie yra atviri, neteršia patalpoje esančio oro, bet tai nėra pagrindinis šilumos šaltinis. Žinoma prisideda prie to! Jų galia yra 1-3 kW, priklausomai nuo modelio. To pakanka apšildyti mažų matmenų ( 10-15m²) ploto kambarį. Kuro išgaunama liepsna yra tokios pat oranžinės spalvos kaip natūralios ugnies, todėl patalpose galėsite mėgautis natūralumu čia pat, pas save namuose.

Biožidinius galite naudoti bet kur, valgomajame kai vakarieniaujate, uždegti pagrindiniame kambaryje, kai turite svečių ar tiesiog užsidegti šalia, kai gulite vonioje ir sukurti nuostabiai jaukią aplinką.. Mėgautis ugnimi dar niekada nebuvo taip parasta! Dėl savo subtilios elegancijos ir paprasto montavimo visame pasaulyje vertinami biožidiniai vis dažniau įrengiami ir lietuvių namuose. Mes pastebime, kad susidomėjimas švarų, ekologišką, aplinkai ir žmogaus sveikatai nekenksmingą kurą naudojančiais židiniais nuolatos auga, – ypatingai šaltuoju metų laiku, kai norime į namus atsinešti daugiau šilumos ir jaukumo. Pirkėjų pamėgti biožidiniai yra lengvai derinami prie individualaus interjero, nereikalauja didelių išlaidų ar sudėtingų montavimo darbų. Ir tai tik dalis šios įrangos privalumų.