Aromaterapija – tai fizinių bei dvasinių problemų gydymas (plačiąja prasme) ir profilaktika, naudojant natūralius augalinės kilmės gamtos aromatus.

Aromaterapija yra holistinis gydymas, kurio metu natūralūs augalų ekstraktai naudojami sveikatai ir gerovei skatinti. Kartais tai vadinama eterinių aliejų terapija. Aromaterapijoje naudojami aromatiniai eteriniai aliejai, siekiant pagerinti kūno, proto ir dvasios sveikatą. Tai pagerina fizinę ir emocinę sveikatą.
Aromaterapija laikoma ir menu, ir mokslu. Pastaruoju metu aromaterapija sulaukia daugiau pripažinimo mokslo ir medicinos srityse.

Aromaterapiją tobulai dera su biožidiniais. Tai dviguba nauda. Tiek žiūrint į ugnį, tiek naudojant aromaterapiją, jūsų kūnas ir mintys atsipalaiduoja ir nusiramina. Biožidinių liepsna suteiks jaukumo ir romantikos, o tuo pat metu aromaterapija suteiks ramumo ir atsipalaidavimo jausmą.

Aromaterapijos indelis su aliejumi pastatomas šalia degančios liepsnos, taip šiluma kildama į viršų skleis eterinių aliejų kvapą po namus.

AROMATERAPIJA

Žmonės taiko aromaterapija jau tūkstančius metų . Senovės kultūros Kinijoje, Indijoje, Egipte ir kitur į dervas, balzamus ir aliejus gamino naudojant aromatinių augalų komponentus. Šios natūralios medžiagos buvo naudojamos medicininiais ir religiniais tikslais. Buvo žinoma, kad jie turi tiek fizinės, tiek psichologinės naudos.

Eterinių aliejų distiliavimas priskiriamas persams X amžiuje, nors ši praktika gali būti naudojama jau prieš tai. Informacija apie eterinio aliejaus distiliavimą buvo paskelbta XVI amžiuje Vokietijoje. Prancūzijos gydytojai XIX amžiuje pripažino eterinių aliejų potencialą gydant ligas.
Medicinoje gydytojai pradėjo taikyti eterinius aliejus XIX amžiuje ir daugiausia dėmesio skyrė cheminių vaistų vartojimui. Tačiau prancūzų ir vokiečių gydytojai vis tiek pripažino natūralių eterinių aliejų vaidmenį gydant ligas.

 • malšinti skausmą
 • pagerinti miego kokybę
 • sumažinti stresą ir nerimą
 • raminti skaudamus sąnarius
 • gydyti galvos skausmus ir migreną
 • palengvinti chemoterapijos šalutinį poveikį
 • palengvinti nuovargį po darbo
 • kovoti su bakterijomis, virusais ar grybeliais
 • pagerinti virškinimą
 • pagerinti pacientų ir paliatyvių pacientų būklę
 • sustiprinti imunitetą

Terminą „aromaterapija“ sugalvojo prancūzų parfumeris ir chemikas René-Maurice’as Gattefossé knygoje, kuri buvo išleista 1937 m. Jis pirmasis atrado levandų gydomąjį poveikį gydant nudegimus. Knygoje aptariamas eterinių aliejų naudojimas gydant sveikatos sutrikimus. Yra beveik šimtas eterinių aliejų rūšių. Paprastai žmonės naudoja populiariausius aliejus.
Kiekvienas eterinis aliejus turi daugybę unikalių gydomųjų savybių, naudojimo būdų ir poveikio. Derinant eterinius aliejus, sukuriant sinergišką mišinį, sukuriama dar daugiau naudos.